+48 ​12 445 93 39  +48 ​501 292 344

Zabiegi

Zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Badanie USG

Dysponujemy wysokiej klasy ultrasonografem (Alpinion Medical Systems E-Cube 8) przeznaczonym do dokładnej diagnostyki układu ruchu. Ultrasonografia, zwana skrótowo USG, to bezinwazyjna metoda obrazowania tkanek pozwalająca na dokładną ich ocenę w ruchu. Choć fala ultradźwiękowa potrafi przenikać przez komórki ciała, nie wywiera na nie niekorzystnego wpływu. Ultrasonografia jest więc jedną  z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych procedur medycznych, a w związku z tym może być przeprowadzana z praktycznie dowolną częstotliwością. Łączy stosunkowo niską cenę, skuteczność, dynamikę i brak szkodliwości.
W naszej klinice specjaliści wykonują wszelkiego rodzaju USG narządu ruchu: stawów kolanowych, biodrowych, skokowych, barkowych, łokciowych, śródręcza i palców, dłoni, stóp, nadgarstków, więzadeł.  

Leczenie osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Osocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma, PRP) to autologiczny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Jest bogatą w czynniki wzrostu substancją, którą otrzymuje się z krwi pacjenta. Poprzez wstrzyknięcie osocza w odpowiednio dobrane warstwy skóry uzyskuje się efekt przyspieszenia odnowy tkanek. Proces regeneracji ulega przyspieszeniu, a fibroblasty są pobudzane do produkcji nowego kolagenu. Jako, że wszystkie składniki preparatu uzyskuje się od pacjenta, w efekcie wyeliminowano ryzyko wystąpienia miejscowej reakcji immunologicznej. Rezultatem iniekcji w terapii schorzeń ortopedycznych jest silna stymulacja regeneracji uszkodzonych mięśni, ścięgien, więzadeł czy chrząstki.

Iniekcja hialuronianu – Chondrovital Gel / Fluicondrial

Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego (wiskosuplementacja) są efektywną i bezpieczną metodą wspomagania leczenia oraz zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Iniekcje dostawowe z syntetycznego odpowiednika kwasu hialuronowego, to zabieg wstrzykiwania substancji, która jest głównym składnikiem mazi stawowej. Uzupełnianie ubytków kwasu hialuronowego poprawia sprężystość stawu i działa pozytywnie na wzrost elastyczności płynu stawowego.