+48 ​12 445 93 39  +48 ​501 292 344

Zabiegi

Zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Badanie USG

Dysponujemy wysokiej klasy ultrasonografem (Alpinion Medical Systems E-Cube 8) przeznaczonym do dokładnej diagnostyki układu ruchu. Ultrasonografia, zwana skrótowo USG, to bezinwazyjna metoda obrazowania tkanek pozwalająca na dokładną ich ocenę w ruchu. Choć fala ultradźwiękowa potrafi przenikać przez komórki ciała, nie wywiera na nie niekorzystnego wpływu. Ultrasonografia jest więc jedną  z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych procedur medycznych, a w związku z tym może być przeprowadzana z praktycznie dowolną częstotliwością. Łączy stosunkowo niską cenę, skuteczność, dynamikę i brak szkodliwości.
W naszej klinice specjaliści wykonują wszelkiego rodzaju USG narządu ruchu: stawów kolanowych, biodrowych, skokowych, barkowych, łokciowych, śródręcza i palców, dłoni, stóp, nadgarstków, więzadeł.  

Leczenie osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Osocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma, PRP) to autologiczny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Jest bogatą w czynniki wzrostu substancją, którą otrzymuje się z krwi pacjenta. Poprzez wstrzyknięcie osocza w odpowiednio dobrane warstwy skóry uzyskuje się efekt przyspieszenia odnowy tkanek. Proces regeneracji ulega przyspieszeniu, a fibroblasty są pobudzane do produkcji nowego kolagenu. Jako, że wszystkie składniki preparatu uzyskuje się od pacjenta, w efekcie wyeliminowano ryzyko wystąpienia miejscowej reakcji immunologicznej. Rezultatem iniekcji w terapii schorzeń ortopedycznych jest silna stymulacja regeneracji uszkodzonych mięśni, ścięgien, więzadeł czy chrząstki.

Iniekcja hialuronianu (Chondrovital Gel / Fluicondrial / Biolevox)

Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego (wiskosuplementacja) są efektywną i bezpieczną metodą wspomagania leczenia oraz zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Iniekcje dostawowe z syntetycznego odpowiednika kwasu hialuronowego, to zabieg wstrzykiwania substancji, która jest głównym składnikiem mazi stawowej. Uzupełnianie ubytków kwasu hialuronowego poprawia sprężystość stawu i działa pozytywnie na wzrost elastyczności płynu stawowego.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa to nieinwazyjna metoda fizykoterapeutyczna, która wykorzystuje energię z fali akustycznej (skokowy wzrost ciśnienia, wysoka amplituda, brak okresowości) w leczeniu schorzeń. Wskazaniami do terapii falą uderzeniową są m. in. problemy przeciążeniowo zapalne ścięgien,  zmiany zwyrodnieniowe stawów, ostrogi piętowe, łokieć tenisisty, ból barku czy przewlekłe bóle kręgosłupa . Fala uderzeniowa ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudza również krążenie krwi oraz ma działanie stymulujące regenerację tkankową. Zabiegi falą uderzeniową niezwykle skutecznie leczą zmiany ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych, a także mięśni i kości. Dzięki tej formie zabiegów możliwe jest leczenie dolegliwości, które tradycyjnie wymagają interwencji chirurgicznej. 

Neuromodulacja Przezskórna NMP/PENS

Neuromodulacja Przezskórna NMP/PENS (Percutaneous Electrical Nerve Stimulation) czyli Przezskórna Elektryczna Stymulacja Nerwu. Jest to jedna z metod fizjoterapii inwazyjnej która przynosi bardzo dobre  rezultaty m. in. w leczeniu bólu (przewlekłego i ostrego). Dzięki Przezskórnej Neuromodulacji PENS jesteśmy w stanie wpłynąć na funkcjonowanie obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. W czasie zabiegu wprowadzamy igłę w okolicę nerwu. Wkłucie odbywa się pomocą bardzo cienkiej igły akupunkturowej oraz pod kontrolą USG. Nerwy zaopatrują nasze ciało odbierając bodźce czuciowe (np. dotyk, ból), a także wysyłają informację do mieśni wywołując ich skurcz. Nerwy przekazują informacje w „języku elektrycznym” i najlepsze efekty przynosi próba terapii prowadzona w „ich języku” czyli za pomocą prądu. Do zaaplikowanej igły podłączamy prąd, który moduluje wiadomości przekazywane przez nerwy. Dzięki Neuromodulacji (PENS) wielu pacjentów odczuwa znaczną poprawę w krótkim czasie. Przykładowe zastosowanie: ból przewlekły, drętwienia, mrowienia, parestezje rwa kulszowa, udowa, barkowa, szyjna, zespół cieśni nadgarstka i inne zespoły tunelowe, dysfunkcje mięśniowo powięziowe. Przeciwskazaniami są: ciąża,  zmiany skórne,  wdrożone leczenie przeciwzakrzepowe, nowotwory. Jest to zabieg bezbolesny; wbijana igła jest bardzo cienka, a ukłucie jest porównywane do wkłucia komara, często niezauważalne przez Pacjenta. Może pojawić się niewielki dyskomfort związany z mrowieniem, a czasem pojawią się niebolesne skurcze mieśniowe.

Mechaniczny drenaż limfatyczny - CARE PUMP

Mechaniczny drenaż limfatyczny to uniwersalny zabieg terapeutyczny i skuteczna pomoc w leczeniu obrzęków. Jest to bezbolesny, nieinwazyjny i relaksujący zabieg, który polega na sekwencyjnym i kierunkowym ucisku partii ciała, na którą założony jest dedykowany mankiet. Każdy z nich podzielony jest na sekcje, które kolejno napełniają się powietrzem i poprzez ucisk pneumatyczny wywołują efekt masażu. Wskazaniami do terapii drenażem limfatycznym są m.in. obrzęki, choroba niedokrwienna kończyn dolnych, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroby reumatyczne, zmęczone i obolałe mięśnie, wysięki, cellulit. Przynosi on szereg korzyści zdrowotnych, m.in. niweluje uczucie "ciężkich nóg" i opuchliznę, wspiera profilaktykę niewydolności żylnej i zakrzepicy, działa ujędrniająco i uelastyczniająco na skórę, wspomaga redukcję cellulitu, przyspiesza regenerację powysiłkową.